Głównym celem prawidłowego ustawienia geometrii kół jest utrzymanie toru jazdy prosto i eliminacji ewentualnego „ściągania” auta na jedną ze stron. Dodatkowo wpływa ona na komfort jazdy oraz minimalizuje stopień zużycia oraz osiągi opon, co w konsekwencji pozwala na oszczędność paliwa.

Oznaki nieprawidłowej geometrii kół

Ściąganie auta na jedną ze stron jest jednym z najczęściej pojawiających się objawów nieprawidłowej geometrii kół. Dodatkowo przy tego typu usterce możemy odnotować stukanie zawieszenia oraz nadmierny i powiększający się luz na tulejce wahaczy.

Geometria kół i ignorowanie jej nieprawidłowości

W przypadku zbagatelizowania symptomów źle ustawionej geometrii kół pojazdowi grozi przede wszystkim szybsze zużycie opon, a także elementów układu kierowniczego. Dodatkowo auto może nieprzerwanie ściągać na jedną ze stron a na nierównościach nawet tracić przyczepność, co zagraża bezpieczeństwu kierowcy oraz pasażerów.

Poprawne ustawienie geometrii kół

Samodzielna próba ustawienia geometrii kół jest zadaniem bardzo trudnym, czasochłonnym i wymagającym użycia specjalistycznego sprzętu. Mechanicy zakładu REMEX Auto AMBROŻEJ podczas ustawiania prawidłowej geometrii korzystają z programu BEISBARTH. Dzięki niemu są w stanie dokonać prawidłowego ustawienia kół w bardzo szybkim czasie oraz z pewnością, swoją pracę wykonali perfekcyjnie.

Masz problem z geometria kół?