Serwis opon jest bardzo istotnym elementem wpływającym na utrzymaniu komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów pojazdu. Dzięki nim auto ma zagwarantowaną prawidłową przyczepność z jezdnią i ma możliwość przekazania siły hamowania jak i przyspieszenia. Serwis opon polega on między innymi na utrzymaniu odpowiedniego ciśnienia, kontroli stopnia starcia bieżnika, odpowiednim wyważeniu, naprawie ogumienia, wymianie oraz kontroli i regeneracji pozostałych elementów koła takich jak felga.

Oznaki uszkodzenia opon

Najczęstszymi oznakami zepsucia bądź zużycia opon są bicie, złe prowadzenie samochodu oraz hałas dochodzący z opony. Warto również pamiętać aby opony, które wykorzystywane są do jazdy miały odpowiednią głębokość bieżnika (opony letnie powyżej 2.5 mm, zimowe powyżej 4mm).

Konsekwencje ignorowania uszkodzenia opon

Brak odpowiednio szybko podjętej naprawy może doprowadzić do usterek układu kierowniczego. W skrajnych przypadkach natomiast nawet do pęknięcia samej opony, co może doprowadzić to utraty panowania nad kierownicą, co w konsekwencji może być przyczyną stłuczki lub wypadku.

Serwis i naprawa opon

Dzięki wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu nasi mechanicy są w stanie wyważyć koła z największą precyzją oraz dokonać niezbędnych napraw w szybkim czasie. Dodatkowo dzięki dużemu magazynowi możemy przechować Państwa opony do kolejnego sezonu.

Wymiana opon

Warto pamiętać o tym, aby wymieniać opony, gdy bieżnik nie spełnia norm bezpieczeństwa lub gdy nadejdzie późna jesień, zima. Aby bezpiecznie jeździć po śniegu konieczne jest posiadanie opon z głębszymi bieżnikami, które zapewniają kierowcom przyczepność prowadzonych przez nich pojazdów. Nie zwlekajmy z wymianą opon na zimowe aż spadnie pierwszy śnieg, gdyż zima może zaskoczyć nie tylko drogowców, ale także samych kierowców.

Masz problem z oponami?